• Online Randevu
  • 0312 220 12 03
  • 0533 552 11 90
  • [email protected]
  • english
  • ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish

Diş beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma, diştaşı temizliğinden farklı bir işlemdir. Diş yüzeyindeki sigara, kahve, çay gibi lekeler diştaşı temizliği ve polisaj işlemi ile giderilir. Diş beyazlatma işleminde ise diş yüzeyine uygulanan beyazlatıcı ajanlar ile dişin doğal renginden daha beyaz bir renk elde etmek amaçlanır.

Diş beyazlatma ofis ve ev tipi olmak üzere hem klinikte hekim tarafından hem de hazırlanan plaklarla evde hasta tarafından uygulanabilir. Bu iki yöntem; önce ofis ardından ev tipi beyazlatma ile desteklenerek kombine olarak da kullanılabilir. İki yöntemin bir arada kullanılması hem beyazlığı hem de kalıcılığı arttırmaktadır.

Ofis tip diş beyazlatma” biz diş hekimleri tarafından klinikte uygulanmaktadır ve seans sayısı hekim tarafından belirlenir. Ağrısız ve anestezi uygulanmadan gerçekleştirilen estetik amaçla uygulanan bir tedavidir. Diş beyazlatmanın dişe bir zararı yoktur ancak dişlerinde belirgin hassasiyet şikayeti olan, ileri diş eti çekilmesi olan hastalarda kullanılması şikayetlerin artmasına yol açacaktır. Bu nedenle beyazlatma tedavisinin uygulanıp uygulanmayacağına hekim karar verir.

Ev tipi diş beyazlatma” da ise hastalardan aldığımız ölçülerle hazırlanan kişisel beyazlatma plakları kullanılmaktadır. Hastalarımız verdiğimiz beyazlatıcı ajanları düzenli aralıklarla plakları içerisine yerleştirerek evde uygulamaktadır. Daha yavaş sonuç alınan bir beyazlatma yöntemidir. Ofis tipi beyazlatma sonrasında idame tedavi olarak uygulanması daha kalıcı bir beyazlık elde edilmesini sağlamaktadır.

Diş beyazlatma tedavisinin zamanla etkisi azalabilir ve başlangıç diş rengi bir miktar geri dönebilir. Diş beyazlatma uygulaması 6 ayda bir tekrarlanabilir. Düzenli aralıklarla uygulama yapılırsa bir süre sonra renk geri dönüşü de azalmaktadır. Beyazlatma uygulamasından sonra ilk iki hafta boyayıcı yiyecek ve içeceklerin tüketilmemesine özen gösterilmelidir.

İntrakoronal bleaching nedir?

“İntrakoronal bleaching” adı verdiğimiz bir beyazlatma uygulaması daha vardır. Bu uygulama kanal tedavisi uygulanmış dişlere yapılmaktadır. Kanal tedavisi uygulaması sonrasında dişler zamanla gri/kahverengi koyu bir renge dönüşebilmektedir. Bu renklenme diş dokusunda içsel bir renklenme şeklinde oluşur. Diş içi beyazlatma ajanları kullanılarak birkaç seansta tek dişe uygulama yapılarak diş rengi beyazlatılabilmekte ve eski haline dönüştürülebilmektedir. Bu beyazlatma yalnızca kanal tedavisi uygulanmış ve cansız dişlere yapılabilmektedir.

diş beyazlatma ankara

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş Beyazlatma (Bleaching) Fiyatları 2023, Ankara da yaşayan hastalar tarafından sıkça araştırılan konulardandır. Diş beyazlatma fiyatları, kullanılan malzemeye, ihtiyaç duyulan diğer diş hekimliği tedavilerine göre değişikli gösterebilir.

Türk Diş Hekimleri Birliğinin standart tedavi uygulama fiyatları 2023 sabittir ancak tedavinin süreci ve kullanılan malzemeden dolayı tam tutarı söylemek pek mümkün değildir. En doğru fiyatı hekiminizle görüşerek öğrenebilirsiniz.

Diş beyazlatma fiyatları da dahil olmak üzere, Diş Beyazlatma uygulaması hakkındaki sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türk Dişhekimleri Birliği’nin, Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi için tıklayınız…